Tradycja ściera się z nowoczesnością, a jasne, kremowe meble kontrastują z ciemnym drewnem i surową cegłą.

Przestronna, stylowa kuchnia z półwyspem częściowo otwarta na salon, której najbardziej wyeksponowaną ścianę zajmuje wysoka zabudowa niemal pod sufit. Znajdziemy tam dużą, oszkloną witrynę efektownie podświetloną punktowym światłem Led, wysokiej klasy lodówkę marki Samsung oraz wbudowany piekarnik. Umieszczenie piekarnika na wysokości zwiększa komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania. Ponad wbudowaną szufladą grzewczą pozostawiono praktyczną wnękę.

Pod oknem oraz w swego rodzaju “zatoce”, jaką tworzy półwysep kuchenny, umieszczony został jasny, laminowany blat roboczy, a pod nim ciąg pojemnych szafek. Pod samym oknem znajduje się duży, dwukomorowy zlewozmywak z ociekaczem w kolorze srebrnym. Z prawej strony, we wnęce pomiędzy ścianą a półwyspem, umieszczona została podwieszona szafka od spodu efektownie podświetlona taśmą Led.
Fronty zabudowy meblowej oraz blaty szafek pokryte zostały lśniącym lakierem w kolorze écru, który doskonale rozprowadza światło. Drzwiczki szafek wykończono dyskretnymi, estetycznymi uchwytami ze stali szczotkowanej. Ponad blatami kuchennymi, w miejscu tradycyjnych płytek, zamontowana została szklana tafla w kremowym odcieniu. Jest to niewątpliwie nowoczesne rozwiązanie. Szkło – łatwe do utrzymania w czystości, dodatkowo potęguje wrażenie przestronności i lekkości kuchni. Z dominującym w kuchni kolorem écru kontrastują akcenty w kolorze ciemnego drewna.

Strefa przyrządzania posiłków usytuowana została na półwyspie stanowiącym umowną granicę pomiędzy kuchnią a salonem. Znajdziemy tam płytę grzewczą, ale i sporo wolnej przestrzeni niezbędnej w trakcie gotowania. Pozwala to osobie przyrządzającej posiłki na pełniejsze uczestnictwo w życiu reszty rodziny, jak również zachęca pozostałych domowników do udziału we wspólnym gotowaniu. Ponad płytą grzewczą uwagę przykuwa efektowny, srebrny okap wyspowy, który wizualnie doskonale współgra z lodówką w tym samym kolorze.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie dodatkowego blatu-półki w kolorze ciemnego drewna od strony wychodzącej na salon. Częściowo stapiają się on z półwyspem kuchennym – staje się jego integralnym elementem, równocześnie z nim kontrastując. Dodatkowy blat dyskretnie przysłania przestrzeń roboczą, równocześnie prezentując kuchnię w całej okazałości. Charakteru wnętrzu dodaje również fragment ściany wykończony płytkami imitującymi surowy mur ceglany.

Jasne fronty oraz blaty szafek, wysoki połysk, biel ścian, lśniące sprzęty AGD, oszklona witryna, wszechobecne światło – zarówno naturalne, jak i sztuczne – sprawiają, że ta stylowa kuchnia z półwyspem wydaje się być jeszcze przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Może zainteresuje Cię również:

Oznaczone Tagiem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Zaloguj

Loading …

Pracownik poszukiwany

Stolarz meblowy
więcej informacji pod numerem tel
798838288